Informace
a aktuality

Jihočeši v lednu zadrželi padělky zboží za 60 milionů korun

Příslušníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj se v posledním lednovém víkendu v rámci své kontrolní činnosti zaměřili na provozovnu v obci Studánky. Zde na prodejní ploše provozovny odhalili celkem 666 kusů zboží, u něhož pojali podezření, že porušuje práva k ochranným známkám. Jednalo se o stovky kusů galanterního zboží, ale také 42 kusů hodinek luxusních značek, které vykazovaly znaky padělků. Nejdražší hodinky v ceně originálu 7 milionů korun, byly prodávány v padělané verzi za 1 699 korun. Celková hodnota vyjádřená v cenách originálních výrobků by činila více než 58 milionů korun.

Od začátku letošního roku tak pracovníci celního úřadu odhalili v rámci provedených kontrol zboží vykazující znaky padělků v hodnotě dosahující 60 milionů korun.

Prodejci se nabízením takového zboží vystavují kromě samotného zadržení zboží také vysokým pokutám, avšak stále takové zboží na svých provozovnách nabízejí.

Ve stejné provozovně rovněž příslušníci jihočeského Dohledu nad subjekty zajistili 3 119 krabiček cigaret, které byly opatřeny starým vzorem tabákové nálepky s písmenem „F“. Obchodníci s tabákovými výrobky mohli prodávat nebo skladovat jednotková balení cigaret s tabákovou nálepkou s touto sazbou daně označenou písmenem „F“ nejpozději do 31. března 2022. Na tyto zajištěné cigarety se podle zákona o spotřebních daních pohlíží jako na cigarety značené nesprávným způsobem.

U tabákových výrobků značených nesprávným způsobem lze uložit tomu, kdo tyto výrobky skladuje nebo prodává, sankci až do výše 10 milionů korun.

Zobrazit všechny aktuality

Časté dotazy

Co je a k čemu slouží číslo EORI?

  • Číslo EORI slouží jako jedinečný identifikátor pro následnou komunikaci s celními orgány všech členských států Evropské unie.

Jakým způsobem získám číslo EORI?

  • Veškeré informace o registraci EORI získáte kliknutím na tento odkaz EORI REGISTRACE.

Jaké dokumenty předkládám při prvním vývozu, dovozu?

  • Identifikační číslo EORI.
  • Ověřená kopie výpisu z obchodního rejstříku a registrace DIČ.
  • Plná moc k zastupování v celním řízení, musí podepsat statutární orgán dle výpisu z obchodního rejstříku.

Jaké náležitosti musí být na faktuře?

  • Dodací podmínky dle INCOTERMS (kdo hradí dopravu a její cenu rozdělit na úsek v CZ, EU a třetí zemí)
  • Počet a druh nákladových kusů
  • Brutto a netto hmotnost
  • Způsob dopravy a SPZ dopravního prostředku, při kusové zásilce SPZ, auto, které přijede na zdejší celní úřad
  • Celní úřad výstupu z EU

Užitečné odkazy

Vytvořil WANET s.r.o. 2017