Informace
a aktuality

Celníci nacházejí v autech drogy

Ve čtvrtek 14. dubna prováděla mobilní hlídka ústeckých celníků kontrolní činnost, zaměřenou na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu či podléhajícímu zákazům a omezením. Krátce před 13. hodinou si celníci na silnici č. I/13 u obce Bílina vytipovali ke kontrole dodávkové vozidlo Mercedes Benz, bílé barvy, které řídil 56letý Asiat. Provedli kontrolu nákladového prostoru a ke kontrole vozidla nasadili i služebního psa vycvičeného na vyhledávání omamných a psychotropních látek.  Alishka označila v kabině vozidla osobní taštičku ležící na sedadle, v které celníci následně nalezli celofánový sáček, obsahující 0,45 gramu bílé krystalické látky. Provedený test Detect 4 Drugs na přítomnost OPL reagoval pozitivně na metamfetamin, tedy pervitin.

O pár hodin později už hlídka celníků operovala na komunikaci I/27, kde krátce před 17. hodinou zastavila u obce Litvínov osobní vozidlo BMW šedé metalízy, které řídil 20letý muž. I v tomto případě byl nasazený služební pes úspěšný. Označil v levé zadní části vozidla za sedačkou řidiče papírovou tašku. Celníci v ní poté objevili 20 gramů sušené látky rostlinného původu s typickým zápachem marihuany. Provedený test na přítomnost OPL reagoval pozitivně na kanabis.

I v pátek 16. dubna byl služební pes celníků úspěšný. Krátce po půlnoci zastavila hlídka na komunikaci I/62 v Ústí nad Labem osobní vozidlo BMW, červené barvy. Vozidlo řídil 27letý cizinec (AZE) a na místě spolujezdce seděla 19letá žena. Alishka označila černou kabelku zn. Guess, patřící mladé Ústečance. Celníci v kabelce objevili plastový sáček, který obsahoval 0,6 gramu sušené látky rostlinného původu s typickým zápachem marihuany Test na přítomnost OPL, který celníci provedli reagoval pozitivně na kanabis.

Všechna tři zjištěná porušení si z důvodu věcné nepříslušnosti na místě převzali policisté. Zatímco 20letý mladík čelí podezření z přečinu, Asiat a dívka se dopustili zřejmě „jen“ přestupku.

 

Zobrazit všechny aktuality

Časté dotazy

Co je a k čemu slouží číslo EORI?

  • Číslo EORI slouží jako jedinečný identifikátor pro následnou komunikaci s celními orgány všech členských států Evropské unie.

Jakým způsobem získám číslo EORI?

  • Veškeré informace o registraci EORI získáte kliknutím na tento odkaz EORI REGISTRACE.

Jaké dokumenty předkládám při prvním vývozu, dovozu?

  • Identifikační číslo EORI.
  • Ověřená kopie výpisu z obchodního rejstříku a registrace DIČ.
  • Plná moc k zastupování v celním řízení, musí podepsat statutární orgán dle výpisu z obchodního rejstříku.

Jaké náležitosti musí být na faktuře?

  • Dodací podmínky dle INCOTERMS (kdo hradí dopravu a její cenu rozdělit na úsek v CZ, EU a třetí zemí)
  • Počet a druh nákladových kusů
  • Brutto a netto hmotnost
  • Způsob dopravy a SPZ dopravního prostředku, při kusové zásilce SPZ, auto, které přijede na zdejší celní úřad
  • Celní úřad výstupu z EU

Užitečné odkazy

Vytvořil WANET s.r.o. 2017